Close this search box.
Search
Search

Δηλώσεις μετά τον αγώνα…

zopt_sak_8891_0Οι δηλώσεις του Σέρτζιο μετά τον αγώνα:  «Δεν ξεκινήσαμε όπως έπρεπε, κάναμε λάθη τακτικής καθώς μας πίεσε η ΑΕΚ. Αυτού του είδους τα λάθη επέτρεψαν στον αντίπαλο να συνεχίσει να πιέζει. Ήμασταν αργοί και προβλέψιμοι στην αρχή. Η ΑΕΚ έχει ποιότητα όμως εμείς δεν βάλαμε επιθετικότητα και σωστό σκεπτικό όσον αφορά την τακτική μας. Είχαμε δυο καλές ευκαιρίες να σκοράρουμε με Ίσμα και Στάθη όμως η ΑΕΚ είχε τον έλεγχο του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο όλα άλλαξαν, και διερωτώμαι τι περισσότερο πρέπει να κάνουμε για να σκοράρουμε. Είχαμε 6-7 ευκαιρίες για να σκοράρουμε, είχε και η ΑΕΚ ένα δοκάρι. Όμως, στο δεύτερο μέρος η ομάδα μου έπαιξε με μια εντελώς διαφορετική ποιότητα ποδοσφαίρου. Είμαι περήφανος για την απόδοση στο δεύτερο 45λεπτο. Έχουμε αρνητικό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα όμως πρέπει να είμαστε θετικοί με την απόδοση που είχαμε στην επανάληψη απέναντι σε μια ποιοτική ομάδα. Συγχαρητήρια στην ΑΕΚ και στους οπαδούς μας, που σε όλο το παιχνίδι στήριζαν την ομάδα. Το εκτιμούμε και το χρειαζόμαστε»