Close this search box.
Search
Search

Νικήσαμε 3 – 0 το Ε.ν.π. αλλά … (+στιγμιότυπα)

charalambides_scoreΣτο πρώτο παιχνίδι του φετινού πρωταθλήματος η ομάδα μας νίκησε την ομάδα της ε.ν.π. με 3 -0. Μπορεί το σκορ να ακούγετε ευρύ αλλά η αλήθεια είναι ότι το παιχνίδι κυμάνθηκε σε μέτρια επίπεδα. Το πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ νωθρό χωρίς αξιόλογες φάσεις και με αρκετά λάθη. Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε στα ίδια επίπεδα όπως και στο πρώτο. Ο κόσμος άρχισε να δυσανασχετεί για την απόδοση της ομάδας μας. Δεν μπορούσαμε να ανταλλάξουμε 2-3 πάσες μεταξύ μας.

Ο Ισμα, που σε όλο το παιχνίδι ήταν χαμένος, έκανε μια ωραία ενεργεία από τα πλάγια, έβγαλε και την σωστή σέντρα, όπου εκεί ήταν ο Νεκτάριος μαζί με τον Βινίσους όπου συνδυάστηκαν και μπήκε το πρώτο γκολ της ομάδας μας! Η είσοδος του Γκόμες και του Χαραλαμπίδη έδωσαν περισσότερη δυναμική στην ομάδα μας, με περισσότερες πρωτοβουλίες στο χώρο του κέντρου και η ομάδα μας κινήθηκε καλυτέρα. Σημειώσαμε ακόμα 2 τέρματα από ωραίες εκτελέσεις φάουλ του Χαραλαμπίδη και Αμορίν και το παιχνίδι τελείωσε με 3 -0. Μας προβληματίζει αρκετά το δίδυμο ΟλιβέιραΑμορίν. Κάνουν αρκετά λάθη και θα μας στοιχήσουν. Κινδυνεύσαμε 1-2 φορές σε όλο το παιχνίδι αλλά κάτι πρέπει να γίνει πίσω στην αμυντική γραμμή. Θέλουμε ακόμη δουλεία.