Close this search box.
Search
Search

Στιγμιότυπα: ΑΠΟΕΛ vs Aνορθωση (13/4)

Οι παίκτες μας προσπάθησαν και επίμεναν χθές αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν το επιθυμητό αποτέλεσμα. Δεν τα καταφέραμε και πήραμε ένα μόνο πόντο απο τον αγώνα, στον οποιο ο Τράττος δεν έδωσε δύο πεναλτυ. Είμασταν ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ απο την ανόμαλη που δεν μας απείλησε και πολύ. Στο περισσότερο χρονικό διάστημα ελέγχαμε τον ρυθμό αλλά μερικοί παίκτες μας δεν είχαν καλή μέρα. Σημειώστε όμως ότι ο Αλέξανδρος Τζιόλης ήταν ο MVP του αγώνα. Η ομάδα μας παρατάκτεικε στο 4-4-2 με κορυφή τον Μπούντιμιρ και Αλωνεύτη.Μοναδική αναμενόμενη αλλαγή ήταν αυτή του Πίντο που έκανε παρέα με τον Τζιόλη στο κέντρο. Μόλις στο 5ο λεπτό ο Τζιόλης ανησύχησε τον Μάστρου κάνοντας την πρώτη ευκαιρία του αγώνα για την ομάδα μας. Στο 25ο λεπτό ακόμα μια μεγάλη ευκαιρία χάθηκε με τους Μπόρδα/Ολιβέιρα που δυστυχώς δεν κατάφεραν να σκοράρουν. Στο διάστημα του πρώτου ημιχρόνου ο Μαντούκα δεν μπόρεσε να βοηθήσει καθόλου από το αριστερό άκρο ενώ και ο Αλωνεύτης δεν μπόρεσε να παίξει σωστά το ρόλο του δεύτερου επιθετικού γεγονός που δεν επέτρεψε στην ομάδα μας να αιφνιδιάσει και να εκμεταλλευτεί τα κενά του αντιπάλου. Στο δεύτερο ημίχρονο η πρώτη ευκαιρία δεν ήταν ευκαιρία αλλά πέναλτυ που ο τράττος δεν έδωσε. Στο 66 γίνεται η αλλαγή με τον Μπένα να περνά στο γήπεδο αντικαθιστώντας τον Μαντούκα ενώ λίγο αργότερα ο Μπιτόν αντικατέστησε τον Μπούντιμιρ. Μετά απο τις αλλαγές αυτές αλλά και τον χρόνο να κυλά εναντίων μας είχαμε την υπεροχή του αγώνα αλλά δεν είχαμε αποτέλεσμα και ο αγώνας έλειξε με 0-0 αφήνοντας στο τσεπακι της ομάδας μας μόνο 1 βαθμό. Σημειώστε ότι η ανόμαλη στο 81 έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ντουάρτε.

Απότι φαίνεται θα περιμένουμε ακόμα ένα αγώνα για να δούμε νίκη της ομάδας… αλλά μήν ξεχνάτε!!!!!!!!