Search
Search

Αεκ vs ΑΠΟΕΛ 1-1: Ο τίγρης ο gay!!! (Βίντεο)

tiger_vegetariaΣτο ντέρμπι κορυφής μεταξύ της ομάδας μας και της αεκ είχε πολλές ιδιαιτερότητες πριν την έναρξη του παιχνιδιού. Η μια ήταν ο προπονητής μας, ο κ. Κρίστιασεν, η άλλη ήταν ο Μπιδης και η άλλη ήταν η αεκ ‘swimming pool’ Arena. Μας έδωσαν 600 εισιτήρια για να πάμε στην πισινά τους για να τους βλέπουμε να βουτάνε και να αρχίζουν τα γνωστά ‘εεεε’, ουυυυυ’, που κάνουν οι μικρές ομαδούλες όταν παίζουν απέναντι σε ομαδάρες. Οι 600 ΑΠΟΕΛΙΣΤΕΣ όμως που πήγαν έκαναν τους ‘μάντηδες’ να φαίνονται λιγότεροι από εμάς με τα συνθήματα μας και τα τραγούδια μας.  Ξεκινήσαμε …

Λίγο νωθρά το παιχνίδι μας στα πρώτα λεπτά, αλλά μετά ξεκινήσαμε να τους πιέζουμε και να τους βάλουμε δύσκολα, αφού αυτοί δεν είναι συνηθισμένοι, λόγω των φιλικών που έκαναν μέχρι τώρα και χάσαμε 2-3 καλές ευκαιρίες. Το γελοίο είναι, ότι σε ένα καινούργιο γήπεδο που διαφημίστηκε ότι έχει το καλύτερο φωτισμό, ο διαιτητής δεν είδε την απόκρουση που έγινε από τον ‘2ο τερματοφύλακα’ της αεκ και να σφυρίζει το πέναλτι αλλα και να δώσει την κόκκινη κάρτα. Είναι η δεύτερη φορά που το αεκακι, έχει δεύτερο τερματοφύλακα όταν παίζει με το ΑΠΟΕΛ, βλέπε το 4-4 στο Γ.Σ.Π.

Στο δεύτερο ημίχρονο καταφέραμε να προηγηθούμε νωρίς με γκολ του Βινισιους, αλλά στα επόμενα λεπτά καταφέραμε να μας ισοφαρίσουν, από μια στημένη φάση που δεν καταφέραμε να την εξουδετερώσουμε και είχαν και αρκετή δόση τύχης. Είχαμε ακόμα 2-3 καλές ευκαιρίες να πάρουμε την νίκη, με Μπερτολιο και Πιερο, αλλά δεν σημάδεψαν καλά και οι ευκαιριες πήγαν χαμένες. Δυστυχώς ο Βαντερ, δεν κατάφερε ποτέ να μπει στο παιχνίδι, ούτε επιθετικά αλλά ούτε και αμυντικά και αυτό ήταν ένα μεγάλο μειονέκτημα στην προσπάθεια που έκανε η ομάδα μας για να πάρει την νίκη και τους τρεις βαθμούς και να κλείσει πολλά στόματα, στην ομάδα μπουρδέλο.

Εάν μια ομάδα δικαιούνται την νίκη, αυτή ήταν η ομάδα μας και χάσαμε μια πρώτης τάξης ευκαιρία να περάσουμε στην κορυφή και αυτοί να μείνουν με τα δυο χείλη καμένα.

Στα αξιοσημείωτα του χθεσινού παιχνιδιού ήταν ένα πάνο που έβαλαν στο αεκ ‘swimming pool’ arena, με ένα τίγρη vegetarian, να τρώει μανιτάρια!!! Μήπως είναι και gay ο τίγρης και μας το κρύβουν!!! Εμείς τίγρη να τρώει λαχανικά δεν είδαμε ΠΟΤΕ!!! Εμάς, ο δικός μας τίγρης, γ@μ@ει και κατασπαράζει τα πάντα που βρίσκονται μπροστά του!!!