Close this search box.
Search
Search

Από την Λεμεσό στον Πειραιά (Στιγμιότυπα)

Πήγαμε στην Λεμεσό, παίξαμε με την αθερίνα και κερδίσαμε εύκολα με 0-3, παρόλο που στο πρώτο ημίχρονο δεν είμασταν συγκεντρωμένοι για να τελειώσουμε το παιχνίδι από τα πρώτα λεπτά, αφού χάσαμε αρκετές κλασικές ευκαιρίες. Ευτυχώς, στο τελευταίο λεπτό, ο Γιαν Γιαν, με την μαχητικότητα του και την ταχύτητα του εκμεταλλεύτηκε το λάθος του αμυντικού και σκοράραμε το πρώτο μας γκολ και από εκεί και πέρα τα πράγματα ήταν εύκολα. Η ομάδα μας έδειξε ότι παιχνίδι με παιχνίδι έχει καλυτέρα πατήματα κάνει αρκετές ευκαιρίες, αλλά δεν έχουμε προς το παρον το εύκολο γκολ. Είναι πλέον φανερό ότι ο Πιερος δεν μπορεί να παίξει μονός του στην επίθεση και κάποιος, ή κάποιοι, πρέπει να τον πλαισιώνουν πιο κοντά του για να μπορέσουμε να σκοράρουμε πιο εύκολα.

Πήραμε τους τρεις βαθμούς, που ήταν το ζητούμενο και τώρα βλέπουμε Ολυμπιακό και πάμε Πειραιά. Πιστεύουμε ότι θα είναι ένα πάρα πολύ καλό παιχνίδι μεταξύ των δυο Ελληνικών ποδοσφαιρικών ΘΡΥΛΩΝ αν και ο πραγματικος ειμαστε ΕΜΕΙΣ. Όλοι στο πίσω μέρος του μυαλού μας έχουμε τα περσινά τραγικά συμβατά που έγιναν στην Τρίπολη και μαύρισαν την ιστορία του συλλόγου μας. Ελπίζουμε φέτος να έχουμε ωριμάσει και να συμπεριφερθούμε ανάλογα με την ένδοξη 90χρονη ιστορία μας. Είναι απλα ένας ποδοσφαιρικός αγώνας με μια άλλη Ελληνική ομάδα. Τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο.