Close this search box.
Search
Search

Knockout !

boxΦτάσαμε στην 6η αγωνιστική του φετινού πρωταθλήματος και σήμερα 6 Οκτωμβρίου η ομάδα μας αντιμετωπίζει τον Οθέλλο, στο γήπεδο Αντώνης Παπαδόπουλος. Το παιχνίδι αρχίζει η ώρα 18:30 και θα είναι τηλεοπτικό απο το κανάλι Sports 1 (201) της Cytavision. Το προηγούμενο παιχνίδι που έδωσε η ομάδα μας ήταν την περασμένη Τρίτη και μετά απο 6 μέρες, ήδη οι παίκτες μας ξεκουράστηκαν και είναι ΠΑΝΕΤΟΙΜΟΙ για τον σημερινό αγώνα. Εκτός είναι ο τιμωρημένος Κακά και ο ανέτοιμος Παπάζογλου, ο οποίος ακολουθεί το πρόγραμμα επαναφοράς του. Η αποστολή έχει ώς εξής: Pardo, Χιώτης, Sergio, Κωνσταντίνου, Αντωνιάδης, Riise, Carlao, Amorin, Χριστοφίδης, Ιωάννου, Morais, Vinicius, Αρτυματάς, Αλωνεύτης, Αλεξάνδρου, Εφραίμ, Gomes, Χαραλαμπίδης, De Vincenti, Manduca, Sheridan, Djebbour, Σωτηρίου

Ο νεοφώτιστος Οθέλλος Αθηαίνου έχει 4 βαθμούς μέχρι στιγμής και βρίσκεται στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με 1 νίκη, 1 ισοπαλία και 3 ήττες που ευχόμαστε να γίνουν 4 σήμερα. Έχει 2 τέρματα υπέρ και 6 κατά. Σήμερα ελπίζουμε να έχουμε ένα καθαρό πρώτο ημίχρονο με πολλά γκόλ και να είμαστε πιο χαλαροί το δεύτερο, για να κρατήσουμε δυνάμεις. Πάντα η νίκη με πολλά γκόλ, εμψυχώνει τους παίκτες και τον κόσμο της ομάδας μας. Ας εκμεταλλευτούμε την ευκαιρία και να το πράξουμε.

Αναμένουμε ένα καλό ΑΠΟΕΛ σήμερα και μια “καθαρή” νίκη, πάντα χωρίς να μειώνουμε τον αντίπαλο. Με πάθος, καθαρό μυαλό και δύναμη πάμε να συντρίψουμε τον αντίπαλο μας και να επιστρέψουμε στη Λευκωσία ΝΙΚΗΤΕΣ και με τους 3 βαθμούς στο τσεπάκι. ΠΑΜΕ ΑΠΟΕΛΑΡΑ ΓΙΑ ΤΟ KNOCKOUT!

Σας προσκαλούμε να παρακολουθήσετε τον αγώνα μαζί μας σε μια ΑΠΟΕΛίστικη ατμόσφαιρα στο fan club μας στο Παλιομέτοχο. Κρατήσεις για τον αγώνα στο τηλέφωνο: 97 807868. Θα μπορείτε επίσης να γίνετε μέλη του φαν κλαπ μας και να αποκτήσετε το κασκολ του APOEL Partidarios. Λεπτομέρειες και εγγραφές στο φάν κλαπ μας, αλλά και στο τηλέφωνο 97 807858.