Close this search box.
Search
Search

Mπορούσαμε ΠΟΛΥ καλύτερα!

Δεν τα καταφέραμε αγαπητοί ΑΠΟΕΛίστες να πάρουμε τους 3 βαθμούς από το ντέρμπυ. Δεν είχαμε καλή εμφάνιση. Δεν ήμασταν απογοητευτικοί αλλά δεν ανταποκριθήκαμε σωστά στο παιχνίδι με την ομόνοια και δεν τα καταφέραμε στο τέλος για τη νίκη. Διατηρήσαμε την παράδοση να μην χάνουμε εδώ και 14 χρόνια ενάντια στην «αιώνιο» μας κατά τη διάρκεια του πρώτου γύρου αλλά το μόνο που κρατάμε είναι ότι μπορούσαμε και καλύτερα. Αν παίζαμε 15 λεπτά συνεχόμενα ποδόσφαιρο το παιχνίδι θα το κερδίζαμε άνετα! Φανήκαμε αδύναμοι και δεν σκοράραμε με τις 2-3 κλασσικές ευκαιρίες που βρήκαμε πρώτο ημίχρονο, στο οποίο ήμασταν καλύτεροι σε σύγκριση με το δεύτερο που σε πολλές φάσεις ήμασταν αδρανείς. Πρέπει να διορθώσουμε τα λάθη μας και να μη χαρίζουμε ΚΑΝΕΝΟΣ στα παιχνίδια μας.

Ο Νούνο έκανε πολλά λάθη τα οποία ελάχιστες φορές είδαμε να κάνει όσο καιρό είναι στο ΑΠΟΕΛ. Περιμένουμε τον παίκτη μας τις επόμενες αγωνιστικές να αγωνιστεί καλύτερα και πιο σοβαρά. Αδυναμίες είδαμε και από άλλους παίκτες. Χαρίσαμε στην ομόνοια το παιχνίδι γιατί απλά δεν παίξαμε ποδόσφαιρο. Φανήκαν ανώτεροι στο 2ο ημίχρονο και είχαν ευκαιρίες για γκολ στα τελευταία λεπτά γιατί δεν ανταποκριθήκαμε στο passing game τους. Πρέπει να διορθωθεί αυτό πολύ σύντομα. Ακολουθά το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό, ένα παιχνίδι που δεν είναι ντέρμπυ με, αλλά κρύβει αρκετές παγίδες δε. Έχουμε τραυματίες και ανέτοιμους παίκτες και θα χρειαστεί πολλή προσπάθεια για τη νίκη. Το μόνο σίγουρο είναι ότι οι ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ θα είναι εκεί πάλι δίπλα στην ομάδα!