Τη θερμή συμπαράσταση του κόσμου του χρειάζεται το απόγευμα ο ΑΠΟΕΛ για να ολοκληρώσει την αντεπίθεση του για πρόκριση στον τελικό. Η ομάδα μας ανέτρεψε τα εις βάρος της δεδομένα και βρίσκεται μια νίκη μακριά από το στόχο της. Η ευκαιρία των καλαθοσφαιριστών του Γιώργου Βόβορα είναι μεγάλη και καλούνται να την εκμεταλλευτούν προκειμένου να πανηγυρίσουν την πρόκριση με τον κόσμο της ομάδα μας. Η αναμέτρηση θα αρχίσει στις 17:00 και οι πόρτες του σταδίου θα ανοίξουν μια ώρα πριν το τζάμπολ. Η είσοδος καθορίστηκε στα €5, για τα παιδιά κάτω των 12 ετών είναι δωρεάν.