Close this search box.
Search
Search

Ποδόσφαιρο και μετά φούσταλ!

Doxa_katokopiaTελείωσε ακόμα ένας Ευρωπαϊκός αγώνας της ομάδας μας. Μαζεύουμε τα μυαλά μας και συγκεντωνόμαστε στον επόμενο αγώνα του πρωταθλήματος της ομάδας μας. Aύριο  Δευτέρα, 10 Νοεμβρίου και ώρα 18:00, αντιμετωπίζουμε την Δόξα Κατωκοπιάς για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος, στο ΓΣΠ. Η Δόξα είναι τελευταία στον βαθμολογικό πίνακα με 5 βαθμούς. Έχει 1 νίκη, 2 ισοπαλίες, 5 ήττες και 6 τέρματα υπέρ, 16 κατά. Η ομάδα μας βρίσκεται στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 22 βαθμούς…

Έχουμε 7 νίκες, 1 ισοπαλία και μετρούμε 15 τέρματα υπέρ και 2 κατά. Γράφω αυτά τα στατιστικά γιατί φαινομενικά η Δόξα είναι εύκολος αντίπαλος όμως αν μειώσουμε τον αντίπαλο δεν θα “ξεμπλέξουμε” εύκολα. Συγκεντρωμένα και προσγειωμένα μπορούμε να πετύχουμε μια εύκολη νίκη. Οι ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ θα βρίσκονται ακόμα μια φορά δίπλα στην ομάδα, στην ανατολική κερκίδα του ΓΣΠ. Πρέπει να βοηθήσουμε την ομάδα με τη φωνή μας. 90 λεπτά φωνή! Δεν σταματούμε λεπτό!!!

Τα τελευταία νέα απο την ομάδα αναφέρουν οτι ο Αμορίν διεγνώσθη κάκωση Α προς Β βαθμού στον τετρακέφαλο.Επίσης οστικό οίδημα στον εσώ μηριαίο κόνδυλο με συνοδό οίδημα στο γόνατο έτσι θα είναι εκτός αποστολής για αυτό τον αγώνα.

Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Αντώνης Χριστοδούλου και βοηθοί: Μιχάλης Τσεντής, Ανδρέας Π. Ανδρέου. 4ος θα είναι ο  Μάριος Τσαγγάρης και παρατηρητής ο Μιχάλης Αργυρού.

ΑΠΟΕΛ ΘΡΥΛΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ!

Μην ξεχάσετε οτι μετά τον αυριανό ποδοσφαιρικό αγώνα, η φουτσαλική μας ομάδα δίνει τη δική της μάχη στο Λευκόθεο σε νόκ άουτ αγώνα με αντίπαλο την χομονοια. Το παιχνίδι αρχίζει στις 20:30. Το σωματείο μας σε πρόσφατη ανακοίνωση  ανάφερε οτι η είσοδος θα είναι ΔΩΡΕΑΝ, για τα 88χρονα του ΑΠΟΕΛ. Αξίζει να είμαστε στο πλευρό των παικτών μας και στο φούτσαλ! ΠΑΜΕ ΑΠΟΕΛΑΡΑ! ΠΑΜΕ ΛΕΒΕΝΤΕΣ!