POST GAME – 11η αγωνιστική vs Αέλ (Εντός – ΓΣΠ) (HIGHLIGHTS)

To пιо κάτω κείμενο είναι αναδημοσίευση από τον APOELguy Βρείτε τον APOELguy στο Facebook και στο Blog του.

12η αγωνιστική
ΑΠΟΕΛ vs Αέλ 1-0 ( Βιντάλ 39′)

Χτες αν και αγχωθήκαμε λίγο, στο τέλος πήραμε δίκαια την νίκη και παραμείναμε στην κορυφή.

Μπήκαμε σχετικά καλά στο παιχνίδι με κυκλοφορία και κατοχή, δημιουργόντας ευκαιρίες χωρίς όμως να σκοράρουμε. Με την πάροδο της ώρας όμως η Αέλ έκλεισε τους χώρους και όλα έδειχναν πως θα πηγαίναμε στα αποδυτήρια με το 0-0. Ευτυχώς, η σέντρα του Βιντάλ μπήκε  στα δίκτυα και έστω κατά τύχη προηγηθήκαμε και κρατήσαμε το προβάδισμα μέχρι το τέλος.

Στην επανάληψη η Αέλ ανέβασε την απόδοσή της και σε συνδυασμό με τις αλλαγές μας που δεν βοήθησαν, την αφήσαμε να ελπίζει πως μπορεί να πάρει κάτι θετικό από το παιχνίδι. Ευτυχώς δεν άλλαξε το σκορ και ανεβήκαμε μόνοι στην κορυφη εν αναμονή του σημερινού παιχνιδιού του Άρη με την Καρμιώτισσα.

Η απόδοση του 2ου ημιχρόνου δεν πρέπει να επαναληφθει και η τεχνική ηγεσία πρέπει να δουλέψει σε αυτο κατά την διακοπή της ερχόμενης εβδομάδας εν όψει του επόμενου παιχνιδιού με τον Άρη στην Λεμεσό.