POST GAME – Α’ Φάση Κυπέλλου vs Πέγεια (Εντός – ΓΣΠ) (HIGHLIGHTS)

To пιо κάτω κείμενο είναι αναδημοσίευση από τον APOELguy Βρείτε τον APOELguy στο Facebook και στο Blog του.

Α΄ Φάση Κυπέλλου

ΑΠΟΕΛ vs Πέγεια 2-0 (Κωνσταντίνοφ 28′, Καραμανώλης 36′)

Σε ένα παιχνίδι που θα ξεχάσουμε γρήγορα, πέρασε εύκολα η αγγαρεία του Κυπέλλου απέναντι στην Πέγεια χωρίς να αγχωθούμε. Δόθηκε η ευκαιρία σε νεαρούς να πάρουν αγωνιστικά λεπτά, αλλά και στους τραυματίες να δοκιμάσουν την ετοιμότητά τους.

Μπήκαμε δυνατά από την αρχή στο παιχνίδι, βρήκαμε ευκαιρίες και φαινόταν ότι κάποια στιγμή θα ερχόταν το γκολ. Αυτό ήρθε στο 28ο λεπτό με κεφαλιά του Κωνσταντίνοφ και από εκείνο το σημείο και μετά απλά περιμέναμε να τελειώσει το παιχνίδι, αφού φαινόταν πως η Πέγεια δεν είχε την ποιότητα να απειλήσει την εστία μας, πόσο μάλλον να σκοράρει. Σκοράραμε ακόμα ένα γκολ με κεφαλιά του Καραμανώλη και ρίξαμε ταχύτητα αφού το Σάββατο αγωνιζόμαστε ξανά.

Στα αξιοσημείωτα του αγώνα είναι οι 2 ασίστ του Σατσιά που αγωνίστηκε σαν δεξιός μπακ, το γκολ του Καραμανώλη και η αφιέρωση στον πατέρα του που έχασε πρόσφατα και φυσικά η επιστροφή του Δώνη που αν και δεν είναι ακόμα 100% έτοιμος έδειξε τι μπορεί να κάνει και πόσο μπορεί να βοηθήσει στην ανάπτυξη και την δημιουργία της ομάδας.

Από σήμερα ξεκινά η προετοιμασία για το 4ο και τελευταίο “εύκολο” παιχνίδι με σκοπό το 4×3 που με συνδυασμό αποτελεσμάτων ίσως μας ανεβάσει στην κορυφή της βαθμολογίας.

Ραντεβού το Σάββατο στις 19:00 στο Στέλιος Κυριακίδης απέναντι στην Καρμιώτισσα.