Close this search box.
Search
Search

Πρώτη νίκη μας στο Europa League

Η ομάδα μας αντιμετώπισε την ομάδα του Αστέρα Τρίπολης στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Europa League. Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε και τόσο καλά για την ομάδα μας, που βρέθηκε να χάνει με 0-1 από το όγδοο λεπτό. Οι ποδοσφαιριστές μας δεν έβρισκα τα πατήματα τους για να μπορέσουν να επιβάλουν τον ρυθμό που θέλαμε. Όσο ο χρόνος κυλούσε ξεκινήσαμε να έχουμε κατοχή μπάλας και σε μια από τις ευκαιρίες μας κερδίσαμε το πέναλτι και έτσι ισοφαρίσαμε 1-1. Στο 2ο ημίχρονο, που η βροχή είχε ξεκινήσει για τα καλά, μπήκαμε πολύ καλύτερα και μετά από εκτέλεση κόρνερ κάναμε το 2-1 και τα πράγματα έγινα πολύ πιο εύκολα. Μπορούσαμε να βάζαμε τουλάχιστο ακόμη ένα γκολ για να σκοτώσουμε το παιχνίδι αλλά, δυστυχώς δεν τα καταφέραμε σε ξεκάθαρες ευκαιρίες. Δεν πιάσαμε την σούπερ απόδοση που έπρεπε, αλλά είμασταν πιο πάνω από το μέτριο. Πάρα πολύ καλή ήταν οι Εφρεμ και Μοραις, με τον πρώτο να κάνει πολύ δουλειά στην άμυνα. Για κάποιους άλλους που είχαμε την απορία γιατί δεν αγωνίζονται, πήραμε τις απαντήσεις και για κάποιους άλλους πρέπει να κάνουμε υπομονή μέχρι τον Γενάρη. Η ομάδα μας μπορεί και έχει τις δυνατότητες να είναι πολύ καλύτερη και θα γίνει πολύ καλύτερη γιατί έχουμε εμπιστοσύνη στο προπονητή μας. Η πρόκριση στην επόμενη φάση φαντάζει δύσκολη μετά από την ισοπαλία του αλλού παιχνιδιού αλλά εμείς θα κάνουμε το καθήκον μας στα υπόλοιπα παιχνίδια. Αξίζει να πούμε ένα μεγάλο μπράβο στους οπαδούς της Τρίπολης για τα συνθήματα τους, ‘Κύπρος Γη Ελληνική’. Μεγάλο Μπράβο αξίζει και στους δικούς μας οπαδούς για το ωραίο κορέο και για το ότι δεν σταμάτησαν λεπτό και ούτε πτοήθηκαν από την βροχή.